Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Opole

Z beneficjentów wolontariusze. Niezwykły koncert w Opolu

9.11.2010, Pomoc żywnościowa

W wyjątkowej atmosferze przebiegł koncert chrześcijańskiego zespołu Fileo, który zorganizowali opolscy działacze Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh). Adresatem imprezy byli podopieczni lokalnego punktu wydawania żywności ChSCh.

– Z prowadzonego przez nas punktu korzysta około 500 osób – mówi Sławomir Wcisło, wolontariusz ChSCh. – Cieszymy się, że wiele z nich mogło uczestniczyć w imprezie.

Na koncert, który odbył się 30 października w szkole muzycznej im. Fryderyka Chopina w Opolu, przybyło 100 widzów. Występ zespołu Fileo został bardzo dobrze przyjęty przez zebraną publiczność.

Oprócz muzyki podczas koncertu można było usłyszeć słowo skierowane do zgromadzonych przez Sławomira Wcisłę, który na co dzień jest duszpasterzem Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Opolu. Zachęcał on wszystkich do włączenia się w wolontaryjną pracę dla bliźniego.

– Staramy się nie tylko pomagać, ale także motywować naszych podopiecznych do wspierania innych. Dlatego też w działaniach na rzecz drugiego człowieka często uczestniczą wolontariusze będący beneficjentami pomocy ChSCh – wyjaśnia Wcisło.

Praca miejscowych przedstawicieli ChSCh związana jest przede wszystkim z prowadzeniem Świetlicy Środowiskowej „Garaż”. Ale, jak widać, pomoc udzielana jest także na inne sposoby.

Czytaj więcej o pomocy żywnościowej i świetlicach środowiskowych prowadzonych przez ChSCh.

Złóż dar na działalność charytatywną.

Pamiętaj o przekazaniu 1% podatku dla ChSCh (KRS 0000220518).

(aw)

 

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

151 508 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Opolski
Filia Opole
ul. Niedziałkowskiego 9a
45-085 Opole

Nr konta bankowego:
53 2030 0045 1110 0000 0275 9480

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij